Sunum Dosyaları

Görünür olmanın ve akılda kalmanın pratik yolu. Sunum dosayası, cepli dosya tasarımı ve matbaa basımı hizmetleri

  baskılı sunum dosyası cepli teklif dosyası basımı tasarımı fiyatı Ankara Konya matbaabaskılı kağıt karton cepli ozel kurumsal dosyalar ankara konya matbaa

Firmamız Ankara ve Konya’da sunum dosyası, diğer ismi ile cepli dosya basım ve tasarım hizmetleri sunar. Farklı ve özel sunum dosyalarını tasarımları reklam ajansımız tarafından hazırlanmakta, cepli dosyaların matbaa basımı yapılmaktadır.

Sunum dosyaları diğer ismiyle cepli dosyalar, evrak taşımak, saklamak, arşivlemek için kullanılan özel taşıma alanlarına sahip kurumsal reklam araçlarıdır. Sunum dosyaları teklif ve yazışmaların taşınması, sunumu, arşivlemesi gibi işler içi için günlük hayatta sıklıkla kullanılır. Kimi zaman içine broşür ve föylerden oluşan karma paketler hazırlanarak özel tanıtım, portföy, ve teklif dosyaları hazınlamak mümkündür. Taşıma, koruma ve saklama özelliğinin yanı sıra ön ve arka sayfaları görsel reklam aracı olarak kullanılır. Sunum dosyaları (cepli dosyalar) üretim şekli ve boyut olarak farklı seçeneklere sahiptir. Genel boyutlar minimum bir A4 kağıdın sunum dosyasının içine rahat bir biçimde sığabileceği biçimdedir. İçine konulacak materyallerin sayısı ve türüne göre boyutlar büyüyebilir veya küçülebilir özel taşıma aparatları eklenebilir.

Cepli dosyalar, sunum dosyaları, teklif dosyaları, farklı kağıt gramajlarında ve kağıt türlerinde matbaa basımı yapılabilir. Sunum dosyaları öncelikli olarak içine konulacak materyalleri taşıyacak şekilde kalın gramajlı kağıt türlerine basım yapılır. Kağıt ve karton türü malzemelerle üretilen sunum dosyaları, farklı stillerde tasarımlar hazırlamayı kolaylaştırırken diğer malzemelere göre maliyetleri daha düşüktür. Sunum dosyaları farklı doku özelliklerine sahip özel dokulu (fantezi) kağıtlar üzerine basılabilir. Cepli dosya basımı ve tasarımı kağıt kullanılarak, ofset matbaa baskısı, soğuk baskı, varak yaldız baskı, klişe baskı teknikleriyle yapılabilir. Bunun yanında PVC, plastik, şeffaf plastik malzemelerden de sunum dosyası üretimi yapılabilir. PVC, plastik sunum dosyalarının fiyatları kağıt türü sunum dosyalarının fiyatlarına göre daha yüksektir.

Sıra dışı, farklı ve kaliteli sunum (cepli) dosyaları tasarlamak ve üretmek tüm üretim tekniklerini en verimli şekilde kullanmayı, görsel tasarım kurallarını ve matbaa üretim tekniklerinde deneyime sahip olmayı gerekli kılar. Sunum dosyalalarının tasarımı reklam ajansımızda profesyonel grafik tasarımcılarımızca hazırlanıp, matbaa basımı yapılarak adresinize teslim edilir.


Sunum dosyası cepli dosya grafik tasarım hizmetleri Ankara KonyaSunum Dosyası Tasarımı

Sunum dosyaları, antetli kağıt, kartvizit, fatura gibi kurumsal kimliğin parçalarını oluşturan görsel materyallerin tamamı bir tasarım çizgisine sahip olmalıdır. Farklı ürün türlerinde kullanılan tasarımlar her zaman ürün ve marka kimliğini ön plana çıkarmalı, onu hatırlatmalıdır. Bir sunum dosyası içine yerleştiren antetli, fatura, kartvizit vb. dokümanların her birinin birbirinden bağımsız tasarımlara sahip olması hem görsel olarak karmaşıklığa sebep olacak hem de marka üzerinde algı karmaşası yaratacaktır. Sunum dosyalarının tasarımı kurumsal kimliğini yansıtacak ürün veya firma hakkında bilgi sunacak, kurumsal kimliği yansıtacak renklerle yapılır. Cepli dosyaların tasarımların çoğu zaman kurumsal renklerle logo ve logonun grafiksel şekilde kullanımıyla oluşan sade tasarımlardan oluşur. Bunun yanında ürün veya firmayı tanıtmak için sunum dosyası tasarımlarında fotoğraflarla tasarımlar hazırlanabilir.


sunum dosyası cepli dosya profesyonel fotoğraf çekimi Ankara Konya

Sunum Dosyası Fotoğraf Çekimi

Matbaa baskılı görsel reklam araçlarından biri olan sunum dosyalarında ve cepli dosyaların tasarımında kullanılanacak fotoğraf ve görsellerin temini için  profesyonel fotoğraf çekim hizmetimiz vardır. Ürün, hizmet, mekan fotoğraf çekimleriniz için Konya ve Ankara'da profesyonel ekip ve ekipmanlarla el ilanı için fotoğraf çekimi yapılmaktadır.


sunum dosyası cepli dosya matbaa basımı ve baskısı Ankara KonyaSunum Dosyası Matbaa Baskısı

Matbaa basım ve üretim teknikleri konusunda deneyimli tasarımcılarımızca hazırlanan sunum dosyalarının matbaa basımı uluslararası renk yönetim sistemine uygun şekilde kurumsal renklerinizi birebir yansıtacak özel pantone renk kodları ile yapılır. Baskı sonrası özel laminasyon ve baskı teknikleri titiz bir biçimde uygulanır. Sunum dosyalarının matbaa basımında özel laminasyon, vernik ve baskı teknikleriyle görsel efektler oluşturulabilir. Kullanılan kağıt türüne göre mat veya parlak görünüm kazandırmak ve kağıdı deforme olmaktan korumak için selofan uygulanabilir. Ön ve arka kapaklarda bölgesel kak (vernik) uygulamaları ile yazı ve fotoğraflar vurgulanabilir. Özel metal klişelerle baskı sonrası kabartma, ezme, altın ve gümüş yaldız baskıları ile tasarımlara ve baskılara görsel boyut katmak mümkündür. Sunum, teklif, cepli dosyaların baskıları Ankara ve Konya matbalarımızda yapılarak adresinize teslim edilir.


sunum dosyası cepli dosya tasarım matbaa baskı fiyatlarıSunum Dosyası Tasarım ve Matbaa Baskı Fiyatları:

Sunum dosyaları genelde 300 - 350 gr kalın kağıtlarla dikdörtgen bir form içinde yapıştırma bir cep bölümüyle üretilir. Bunun yanı sıra özel şekil verilmiş benzersiz forma sahip sunum dosyası tasarımları yapmakta mümkündür. Sunum dosyaları tek cepli, iki cepli, 3 cepli olacak şekilde üretilebilir. Özel cd, kartvizit, broşür, katalog. föy taşıma bölümleri oluşturulabilir. Sunum dosyalarının, matbaa basım ve tasarım fiyatları, boyut, adet, kağıt çeşidi, baskı şekli vb. fiyata etki eden değişik faktörler nedeniyle işe özel fiyat teklifleriyle belirlenir. Müşteri temsilcilerimiz tarafından istediğiniz özellikteki sunum dosyası tasarımı ve baskısı için fiyat teklifiniz özel olarak oluşturmaktadır. Bizimle irtibata geçebilir veya online fiyat teklif formu üzerinden istediğiniz işin özelliklerini yazarak cepli dosya tasarımı ve basımı için fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede fiyat teklifinizi hazırlayarak sizi bilgilendirecektir.

 


Vaktinizi fazla almayalım. Siz isteyin biz yapalım.

Reklam çalışmalarınız için sizi dinlemeye ve en iyi hizmeti vermek için çalışmaya hazırız.
İhtiyacınız olan reklam çalışmalarınıziçin bilgi ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.
Bilgilendirme ve fiyat teklifi için, müşteri temsilcilerimiz sizinle irtibat kurarak sizi ziyaret edecektir.
 

 

Sunum Dosyası Nedir?

Firma, şirket veya şahısların yazışmalarında, tekliflerinde, broşür, föy vb. ürünlerinin sunumunda kullandıkları, özel cep ve taşıma alanlarına sahip, kalın gramajlı kağıtlara basılan, farklı boy ve ebatlarda üretimi yapılabilen, kurumsal reklam ve tanıtım aracına sunum dosyası ya da cepli dosya denir. Sunum dosyaları diğer ismiyle cepli dosyalar, kağıt, karton, mukavva, PVC plastik vb. ürünlerden üretim yapılabilir. Sunum dosyalarının basımı matbaalar tarafından, tasarımı grafik tasarımcılar tarafından yapılır.

Sunum Dosyası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Bir cepli dosya yani sunum dosyası tasarımı hazırlanırken öncelikli kriter kullanım alanı olacaktır. İçine konulacak materyallerin ağırlıkları ve ölçüleri, bu dosyanın dağıtım şekli, tasarıma yön verecek kriterlerdendir. Özellikle kurumsal dosyalar firmaların kurumsal kimliklerini yansıtacak renk ve görselliği üzerinde taşımalıdır. Rakipleri anımsatacak veya rakiplerin kurumsal kimliğine vurgu yapacak tasarımlardan kaçınılmalı, özgün, açık tasarımlar hazırlanmalı, gerekirse özel kesim ve lokasyon teknikleriyle farklı formlarda dosyaların matbaa baskısı yaptırılmalıdır.

Sunum Dosyası Çeşitleri Nelerdir?

Kurumsal dosyalar (cepli dosyalar) şekli ve cep biçimine göre çeşitlere ayrılabilir. Cep biçimine göre tek cepli, iki cepli, üç cepli sunum dosyaları bulunmaktadır. Dosya şekline göre standart ölçülü dosyalar ve özel bıçak kesimli dosyalar olarak ayrıma tabi tutulabilir. Ayrıca sunum dosyalarının içerisine konulacak ürünlerin miktarı ve boyutuna göre sırt kısmı genişletilebilmektedir. Cepli dosyalar 21x29,7 cm (A4) ölçülerinde kağıdı içinde taşıyacak biçimde üretilir. İhtiyaç halinde daha küçük veya daha büyük ölçülerde sunum dosyası üretimleri yapılabilmektedir.

/REKLAM%20TANITIM%20HİZMETLERİ
FERHAT ALTAY Creative Workshop Konya'da ve Türkiye genelinde tüm firmaların, şirketlerin kişilerin reklam, tanıtım ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretir. Konya'da reklam ajansı olarak reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren firmamız; fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, multimedya ve matbaa basım hizmetleri sunar.
/KATALOG%20-%20BROŞÜR%20ÇÖZÜMLERİ
Katalog ve broşürler profesyonellerin bakış açısıyla profesyonel ellerde biçimleniyor . Reklam ajansımızın grafik tasarım departmanında katalog, broşür çalışmalarınız için özel çözümler sunuyoruz. Fuar, ihale, sunum gibi etkinlikleriniz için acil yetiştirmeniz gereken işlerde yüksek kalite dijital kopyalama çözümleriyle buradayız.
/REKLAM%20AJANSI%20NE,%20NASIL%20,NEYİ
İşletmeler için reklam çalışmalarını yürütecek reklam ajanslarının seçimi çok önemlidir. Reklamın hedef kitlesine ulaşması ve olumlu geri dönüşler bu seçime bağlıdır. Bizler bu tercihin farkında olarak, bizimle çalışan müşterilerimizle 10 yıldır edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri paylaşarak markalar oluşturmak için çalışıyoruz
/FATURA%20İRSALİYE%20BASIMI
Konya anlaşmalı matbaamızda fatura, irsaliye, sevk irsaliyesi, serbest meslek makbuzu, gider pusulası, irsaliyeli fatura vb. maliye anlaşmalı işlerinizin tasarımı ve matbaa baskısı yapılmaktadır. Farklı ölçü ve cilt seçenekleriyle elde kesim veya bilgisayarlı çıktıya uygun fatura ve irsaliye basımı. Üstün kalite sorunsuz hizmet.